• Organizacje pozarządowe

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Phasellus varius tempor tellus, auctor commodo.

Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza serdecznie na kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy „Poznajemy Szczecin z Przewodnikiem”. Historię Szczecina i piękno szczecińskiej architektury przybliży nam znany szczeciński przewodnik, autor książek o Szczecinie i miłośnik stolicy Pomorza Zachodniego – Michał Rembas.

Zobaczymy m.in. ślady wojsk Napoleona na terenie Szczecina, niesamowite fasady budynków i bardzo charakterystyczne perełki architektury oraz kilka znanych symboli miasta Szczecina w nowej perspektywie. Długość trasy: około 10 km. Tempo jazdy bardzo rekreacyjne (10 km/h), tak by najmłodsi uczestnicy byli w stanie pokonać planowany dystans. Postoje co kilka kilometrów w celu słuchania prelekcji przewodnika miejskiego.

Wyznaczeni dorośli wolontariusze pilnujący całej grupy i udzielający pomocy tym, których spotkają ewentualne problemy techniczne. Wycieczka ma wzmocnić więzy rodzinne oraz edukować zarówno młodszych jak i starszych uczestników wycieczki jak prawidłowo poruszać się rowerem zarówno po ulicach Szczecina.

Ze względu na obostrzenia i limity wynikające z trwającej pandemii spowodowanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 rajd OBOWIĄZKOWE ZAPISY. Link do zapisów: https://mierzyn.pl/gryfus-rajd. Wydarzenie finansowane z budżetu Miasta Szczecin w ramach przyznanej mikroDOTACJI.

Zadanie #mikroDOTACJE jest realizowane przez Fundacje Sektor 3 ze środków Urzędu Miasta Szczecin w ramach zadania „Wspieranie oddolnych inicjatyw organizacji pozarządowych w Gminie Miasto Szczecin”