O rękodzielniczym głodzie i pasji do życia | miastoteka zaprasza [online]

  • Inne

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spotkanie online z cyklu miastoteka. Będzie mowa o rękodzielniczym głodzie, pasji i odwadze do życia oraz o tym, jak lalki mogą przysłużyć się białoruskim aktywistkom. Gościnią będzie Hanna Zabrocka.

„Sieć daje nieskończone możliwości opowiadania historii. Uwielbiamy je od dziecka. Czasami nie jest ważne, o czym się opowiada, ale jak się to robi. Poruszany temat czy opisywany przez kogoś przedmiot może być w ogóle nieznany, może wcześniej być dla ciebie zupełnie obojętny, ale jeśli trafisz na osobę, która się tym tematem pasjonuje, nie będziesz mógł się oderwać od jej historii.” fragment książki Hanny Zabrockiej „Pora uszyć lalkę! Opowieść o tym, jak, szyjąc lalki,

odkryć samą siebie” / Wydawnictwo Granda ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spotkanie z cyklu miastoteka, który ze względu na szalejącą pandemię przenosi się znów online.

Gościnią będzie Hanna Zabrocka. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Z zamiłowania rękodzielniczka. Szyje lalki i uczy tego innych na swoich warsztatach. Specjalizuje się w szyciu lalek portretowych. Na podstawie zdjęcia i opisu potrafi stworzyć laleczną wersję prawdziwego człowieka. W taki sposób powstają portretowe lalki ślubne, lalki zakochanych, rodzeństwa albo całe laleczne rodziny. Poza rękodziełem uwielbia pisać. Wydała własną książkę – autobiografię rękodzielniczą „Pora uszyć lalkę! Opowieść o tym, jak, szyjąc lalki, odkryć samą siebie”. Prowadziła warsztaty w Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Berlinie. Uszyła setki lalek do najróżniejszych projektów. Przez ostatni rok aktywnie wspiera protesty o wolność na Białorusi, stworzyła lalki dla znanych białoruskich bohaterek: Światłany Ciechanowskiej, Niny Bagińskiej, Marii Kolesnikowej. Tworzy markę Hania Made. O swoich lalkach i działalności opowiada na Facebooku i Instagramie @haniamade.

Spotkanie odbędzie się w formie online już 6 grudnia 2021 (poniedziałek) o godz. 18.00 na profilu ŚRODKA Śródmiejskiego Punktu Sąsiedzkiego [link tutaj]. Publiczność – jak zawsze – będzie mogła zadawać pytania naszej Gościni. Rozmowę poprowadzi Kinga Rabińska, prezeska Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI.