Mapa Szczecińskich Rzemieślników

  • Organizacje pozarządowe

O szczecińskich rzemieślnikach. Spotkanie online z Justyną Machnik.

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na spotkanie z mapą szczecińskich rzemieślników i jej twórczynią, Justyną Machnik. Spotkanie online odbędzie się już w piątek, 11 grudnia.

ŚRODEK już po raz kolejny zaprasza szczecinian do rozmowy online w ramach swojego cyklu pn. „mała akademia liderów społecznych”. Tym razem bohaterkami będą – mapa szczecińskich rzemieślników i jej autorka, Justyna Machnik. To właśnie ona nie tylko wyselekcjonowała pracownie rzemiosła, ale też zebrała ich historie, a nazwom lub mijanym po drodze miejscom nadała twarze właścicieli. Mapa to zbiór opowieści o miejscach i
ludziach je tworzących. Wśród rzemieślników znajdziecie złotników, kuśnierzy, krawców, szewców i nie tylko!

Rozmowa na żywo o tym projekcie i jego efektach odbędzie się już w piątek, 11 grudnia, o godz. 18.00 na Facebooku ŚRODKA. Gościem spotkania, Justyna Machnik, to licencjonowana przewodniczka turystyczna po Szczecinie, organizatorka wydarzeń kulturalnych, założycielka stowarzyszenia POMIEŚCIENOGA 2. Autorka projektów: Usługi dla Ludności (dokumentacja starych zakładów rzemieślniczych – materiały radiowe, wystawy, spacery po zakładach, mapa), Szczecin szlakiem PRL (tematyczny spacer i wystawa), Kamienice Szczecina (popularyzacja szlaku Niezwykli szczecinianie i ich kamienice). W latach 2007–2012 dziennikarka Polskiego Radia Szczecin i Szczecin FM. Autorka artykułów o szczecińskich wątkach i miejscach (palarnia kawy Korona 1912, zespół big-beatowy Nieznani, rzemieślnicy). Dwukrotna finalistka plebiscytu Gazety Wyborczej „Szczupaki i kiełbie”.

Spotkanie poprowadzi Kinga Rabińska ze Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI.