Lego-Dispatchwork na Stołczynie

  • Organizacje pozarządowe

28 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Klocków Lego. Z tej okazji Stowarzyszenie Przyjaciół Stołczyna FORUM zaprasza wszystkich mieszkańców Stołczyna (i nie tylko) do wzięcia udziału w akcji pt. Dispatchwork na Stołczynie.

Dispatchwork to projekt zapoczątkowany przez artystę Jana Vormanna, który realizowany jest w całej Europie. Polega on na uzupełnianiu ubytków w murach, ścianach, cegłach, tynkach, za pomocą klocków Lego. Podkreśla to w ciekawy i niebanalny sposób żywą strukturę architektury, która nas otacza. Mieszkańcy całej Europy robią swoim łatom z Lego zdjęcia i umieszczają je na interaktywnej mapie, którą można oglądać na stronie: https://www.dispatchwork.info/

Szczecin nie ma na niej jeszcze swojej reprezentacji i chcemy, by pierwsze pochodziły właśnie ze Stołczyna. Celem akcji jest ponadto zwrócenie uwagi na niszczejące budynki historyczne i zabytkowe na Stołczynie. W związku z tym ogłaszamy konkurs z nagrodami, dla wszystkich, którzy tego dnia włączą się naszą akcję. Szczegółowe zasady konkursu oraz idea całej akcji zostaną przedstawione na live na fanpage Stowarzyszenia, w sobotę o godz. 15.00.

Szczegóły: wydarzenie facebook