• Inicjatywa Lokalna

Wychodząc na przeciw Waszym oczekiwaniom spotkania informacyjne dotyczące Inicjatywy Lokalnej będą realizowane w formule on-line. Istnieje możliwość zorganizowania spotkania informacyjnego dla zamkniętej grupy (organizacja pozarządowa, istniejąca grupa nieformalna).

Podczas webinarów zostanie przedstawiona idea Inicjatywy, co można realizować, kto i do kiedy może aplikować o fundusze, jak uzupełniać wniosek.

Inicjatywa lokalna to sposób na realizację nawet najmniejszych działań wokół siebie, własnego podwórka czy sąsiadów. Dzięki połączeniu środków z Gminy i pracy społecznej inicjatorów zmiany, wspólnie wypracujesz inicjatywę dla najbliższego otoczenia. Dzięki temu każdy pomysł będzie wspólnym działaniem, które zmienia najmniejsze inicjatywy w wielkie możliwości.

Czy marzy Ci się spotkanie sąsiedzkie, festyn, nowy plac zabaw dla dzieci lub warsztaty bezpieczeństwa, progi zwalniające na Twojej ulicy? A może myślisz o dzieleniu się swoimi pasjami ogrodniczymi, wokalnymi, majsterkowicza? Chcesz je wykorzystać w praktyce? Za pomocą inicjatywy lokalnej można sfinansować działania nie tylko małej infrastruktury ale również spotkania – te bardziej i mniej formalne, sąsiedzkie zawody czy oddolne zwiedzanie osiedla ze znawcą zakamarków i zakątków podwórek i wnęk Szczecina.

Aby zrealizować nawet najbardziej nietypowe pomysły należy wypełnić i przesłać odpowiedni wniosek do Urzędu, usiąść razem przy stole i wypracować ostateczny kształt inicjatywy. Gmina finansuje materiały a Ty, wraz ze swoją grupą lub przy wsparciu organizacji, zapewniacie realizację inicjatywy wnosząc wkład w postaci wolontariatu, rzeczy lub własnych środków finansowych.

Po zakończonych działaniach wspólnie rozliczacie przedsięwzięcie a to co zostało wypracowane lub stoi na najbliższym podwórku wykorzystujecie dalej do rozbudzania nowych inicjatyw i pomysłów. Informacje nt. Inicjatywy Lokalnej można znaleźć na stronie www.il.szczecin.pl. Spotkania informacyjne są realizowane w ramach zadania publicznego „Inicjatywa Lokalna 2020”, na podstawie umowy CRU 21/0001246 podpisanej z Gminą Miasto Szczecin.

Terminy otwartych webinarów informacyjnych:

  • 9 września, godzina 17.30, Sektor 3 Szczecin (spotkanie on-line)
  • 20 września, godzina 17.30, Sektor 3 Szczecin (spotkanie on-line)
  • 7 października, godzina 17.30, Sektor 3 Szczecin (spotkanie on-line)
  • 15 listopada, godzina 17.30, Sektor 3 Szczecin (spotkanie on-line)
  • 2 grudnia, godzina 17.30, Sektor 3 Szczecin (spotkanie on-line)

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod LINKIEM. Na wskazane w formularzu adresy e-mail zostanie wysłany link do spotkania, dlatego prosimy o sprawdzenie poprawności wpisanego adresu.