Festyn Siostrzeństwa i Równości

  • Organizacje pozarządowe

Dziś, bardziej nawet niż wcześniej, potrzebujemy wzajemnie swojej obecności i wsparcia. Sytuacja związana z pandemią, trudności ekonomiczne i psychologiczne wynikające z tego faktu oraz trudna politycznie sytuacja polskich kobiet wzmagają potrzebę solidarności międzyludzkiej. Dlatego zaprzyjaźnione ze sobą fundacje i stowarzyszenia, których nadrzędnym celem jest działanie na rzecz mieszkanek i mieszkańców regionu, organizują niezwykłe wydarzenie – Festyn Siostrzeństwa i Równości.

Zapraszamy na wartościowe i budujące spotkania z ekspertkami_ami różnych dziedzin – od medycyny, psychologii, prawa – po sztuki walki. Swoje stoiska informacyjne uruchomią też organizacje pozarządowe i przyjazne mieszkańcom firmy.

Podczas Festynu będą miały okazje zaprezentować się młode, charyzmatyczne artystki oraz zespoły, a dla dzieci przygotowałyśmy interesujące konkursy. Co ważne – to będzie okazja, aby poznać osoby działające społecznie, wymienić się doświadczeniami, zaprosić do swoich projektów. Tego dnia swój finał będzie miała także Akcja Skrzynka organizowana przez Fundację RÓWNiE. Ogłosimy postulaty mieszkańców i mieszkanek regionu, które wciąż mogą oni nam przekazać poprzez wypełnienie ankiety – https://forms.gle/1Ei1yNQuu67ye8zD7