Bukowa Cup VIII

  • Inne

Data i miejsce: 30.04.2021 r. godz. 19:00 stadion przy zbiegu ul. Romantycznej i Gwarnej. Planowane zakończenie biegu – godzina 21:00.

Mieg na orientację (BnO) to dyscyplina sportowa, w której zawodnik na podstawie specjalistycznej mapy i przy użyciu kompasu, musi w jak najkrótszym czasie pokonać wytyczoną trasę, odnajdując i potwierdzając po drodze punkty kontrolne.

Wybór drogi pomiędzy punktami nie jest ustalony – to sam zawodnik wybiera drogę pomiędzy punktami, na podstawie mapy. Aby ukończyć bieg i być sklasyfikowanym, należy potwierdzić w podanej kolejność wszystkie punkty kontrolne zaznaczone na mapie. Każdy bieg jest unikalny, ponieważ nie zna się trasy przed zawodami oraz miejsca rozgrywania biegów są różne.

Na Bukowa Cup VIII przewidujemy udział około 150 zawodników. Zawody staną się w ciągu tych kilku dni wizytówką naszego regionu. Nasze zawody to także sposobność na promocję aktywnego i przez to zdrowego trybu życia w regionie oraz integrację społeczeństwa. Warto podkreślić, iż w zawodach będą brać udział zawodnicy Kadr Narodowych Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Zachęcamy do udziału w zawodach również mieszkańców osiedla Bukowe-Klęskowo. Specjalnie dla nich przygotujemy trasy otwarte, na których będzie można wystartować całymi rodzinami.
Szczegółowe informacje dostępne na stronie: http://bno.szczecin.pl/bukowacup-viii/