Znamy terminy spotkań informacyjnych dot. Inicjatywy Lokalnej

W dobie pandemii koronawirusa wszelkie działania społeczne są w trudnej sytuacji. Działacze społeczni są ograniczeni (podobnie jak wiele innych grup), aby spowolnić rozprzestrzenianie się niebezpiecznego wirusa.

Ale kto jak nie my? Właśnie w trudnych sytuacjach społecznicy stają na wysokości zadania i dają z siebie 150%. Tym razem też tak będzie! Jednak, aby skutecznie działać trzeba mieć odpowiednie zaplecze. Gmina Miasto Szczecin proponuje Inicjatywę Lokalną! Narzędzie, które pozwala wspólnie z gminą realizować różne działania dla społeczności naszego miasta.

Pytanie jak się zabrać do Inicjatywy?

Sektor 3 Szczecin służy swoją pomocą! Od września odbędzie się 6 spotkań on-line, podczas których będzie się można wszystkiego dowiedzieć o Inicjatywie Lokalnej i jej możliwościach w tym trudnym czasie. Każdy może się zgłosić na spotkanie, niezależnie od wieku!

Terminy spotkań:

  • 12 października, godzina 17,
  • 29 października, godzina 17,
  • 12 listopada, godzina 17,
  • 23 listopada, godzina 17,
  • 7 grudnia, godzina 17.

Każdorazowo link dostępowy wraz z hasłem zostanie wysłany po otrzymaniu potwierdzenia uczestnictwa. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod linkiem (LINK).

Czy jest sens?

Inicjatywa Lokalna jest „młodszą siostrą” Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest podobna ale nie taka sama. Przede wszystkim na Inicjatywy Lokalne jest nabór ciągły. Co oznacza, że wniosek można złożyć w dowolnym momencie, trzeba tylko pamiętać, że jednym z wymogów jest zgłoszenie wniosku min. 3 miesiące przed planowaną inicjatywą. Dopuszcza się w wyjątkowych sytuacjach niezachowanie terminu min. 3 miesięcy.

Ktoś może zadać pytanie – ” na koniec roku po co?!”. Śpieszymy żeby odpowiedzieć – po to, żeby Inicjatywę można było zrealizować już na początku roku 2021! Odpowiednio planując już w tym momencie możemy zapewnić spotkanie świąteczne, ostatnie morsowanie czy inne działania dla społeczności. Oczywiście pamiętając o aktualnej sytuacji epidemiologicznej i mając na uwadze zmiany jakie mogą się pojawić w przyszłości. Warto też za wczasu zapoznać się z dokumentacją związaną z Inicjatywą Lokalną (dostępna na stronie www.il.szczecin.pl).

Nie zmienia to faktu, że budżet jest, można działać, a Sektor 3 Szczecin jest otwarty na pomoc w każdym wniosku (wystarczy napisać maila na adres biuro@sektor3.szczecin.pl).

Zatem do zobaczenia na spotkaniach on-line!