Webinar | Pasjonaci inicjatyw: mozaiki

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie o tym jak powstawały szczecińskie mozaiki i rozmowę, co jest tajemnicą sukcesu lokalnych inicjatyw, skąd wzięły się szczecińskie mozaiki. W trakcie spotkania porozmawiamy nie tylko o tym jak angażować innych w niecodzienne wydarzenia ale również jak wykorzystać do tego lokalne narzędzia, zasoby, kreatywności i inicjatywę. Poruszymy, również, zagadnienie mechanizmu inicjatywy lokalnej.


Data wydarzenia: 7 grudnia, godzina 18.00
Forma: webinar
Link do wydarzenia: facebook


W spotkaniu uczestniczyć będą:

* Sabina Wacławczyk– artystka sztuk plastycznych i teatralnych. Pracuje społecznie jako animatorka kultury i życia obywatelskiego. Projekt „Mozaiki szczecińskie” jest jej drugim działaniem, po popularyzacji wiedzy o przedwojennych szczecińskich witrynach, mającym na celu edukację o dziedzictwie kulturowym Szczecina. W ramach Inicjatywy Lokalnej z Małgorzatą Zychowicz- Prus była w 2019 roku liderką wydarzenia kulturalno- integracyjnego „Święto Placu” na placu Orła Białego. W 2020 roku liderowała między innymi wydarzeniu „Święto Tkackiej”, animacji społecznej w sprawie pozyskania grantów z funduszu BOŚ „ Zielona Ławeczka”, działała na rzecz umieszczenia na Starym Mieście „Szafki Jadłodzielni” i brała udział w przedsięwzięciu stowarzyszenia „Denkmal i Doroty Pundyk w wysprzątania i rozpoznania terenu dawnego cmentarza dawnych Zakładów Opiekuńczych „Bethanien”. W dziedzinach artystycznych laureatka nagród Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i stypendium Młoda Polska Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
* Joanna Olszowska – miłośniczka Szczecina, przewodniczka miejska
Spotkanie poprowadzi Kinga Rabińska ze Stowarzyszenia „Oswajanie sztuki”, które prowadzi Środek. Śródmiejski punkt sąsiedzki.