• Organizacje pozarządowe

Wydawnictwo Granda, ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Stowarzyszenie OSWAJANIE SZTUKI zapraszają na prezentację najnowszej publikacji Wojciecha Ciesielskiego „Sztuka. Komiks szczeciński”.

Podczas wydarzenia będzie można spotkać się z autorem, otrzymać autograf oraz dowiedzieć się więcej o bohaterach. Po spotkaniu przewidziane są konsultacje warsztatowe wokół komiksu oraz wyszukiwania i opowiadania historii. Będą one otwarte dla wszystkich chętnych. Spotkanie odbędzie się 24 maja o godzinie 18.00 w atelier Altana 1893 (ul. Edmunda Bałuki 24/9a) w ramach Tygodnia Otwartej Sztuki. Rozmowę z autorem poprowadzi Kinga Rabińska.

„Sztuka. Komiks szczeciński” to publikacja wydawnictwa Granda, opowiada o twórczości piątki niezwykłych szczecińskich artystów: Danuty Dąbrowskiej, Mariana Tomaszewskiego, Ryszarda Tokarczyka, Brunona Tode i Jana Szewczyka. To także krótkie historie o plenerach w Osiekach i w Karlinie. Każda z opowieści charakteryzuje się odrębnym stylem. Jest to niezwykłą podróż przez historię zachodniopomorskiej plastyki od 1945 roku, po dzień dzisiejszy.

Gospodarzem miejsca goszczącego – przedwojennej pracowni plastycznej, obecnie fotograficznej – jest Andrzej „Graba” Grabowiecki. Spotkanie odbywa się dzięki wsparciu ŚRODKA Śródmiejskiego Punkt Sąsiedzkiego i Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI w ramach cyklu miastoteka, finansowanego ze środków Gminy Miasta Szczecin.