SBO 2021: znamy numery projektów

Dokładnie o godz. 9.00, 1 grudnia 2020 r., wystartuje głosowanie na projekty  w tegorocznej edycji Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Swoje głosy mieszkańcy będą mogli oddać do 15 grudnia, również do godziny 9.00.

W tym roku mieszkańcy złożyli 202 projekty. Pozytywnie ocenione zostało 113, wycofanych przez autorów 18, a  odrzuconych 71.

Od 1 grudnia mieszkańcy będą mogli wybierać spośród 113 projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację merytoryczną i znalazły się na liście do głosowania. Zasady głosowania pozostają bez zmian, czyli tak jak w ubiegłym roku będzie można oddać 5 głosów na wybrane projekty: 2 głosy na projekty ogólnomiejskie, 3 głosy na projekty lokalne.

Magdalena Błaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego.

Od dziś oficjalnie już każdy z projektów otrzymał, podczas publicznego losowania online, swój numer porządkowy na liście do głosowania, to daje możliwość autorom projektów do promowania swoich pomysłów na Szczecin i zachęcania innych mieszkańców do oddania na nie swoich głosów. Losowanie online zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie Edukacyjno – Artystyczne „Oswajanie Sztuki” w ramach Akademii SBO.

Głosujemy! Grudzień 2020

Punktualnie o godzinie 9:00 w dniu 1 grudnia 2020 r. rozpoczynamy głosowanie na projekty zgłoszone do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. Głosować będzie można do 15 grudnia do godziny 9:00.

Już dziś zachęcamy do głosowania poprzez stronę internetową sbo.szczecin.eu – dodaje Magdalena Błaszczyk. – W obecnej sytuacji zagrożenia Covid-19 jest to najszybsza, najłatwiejsza i najbezpieczniejsza forma. Niezależnie jednak od tego swój głos będzie można oddać również w formie papierowej w Urzędzie Miasta, lub filii urzędu na Prawobrzeżu.

W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec Szczecina niezależnie od wieku i miejsca zameldowania. Zapraszamy!

Zobacz listę projektów SBO 2021 z wylosowanymi numerami.