RO Podjuchy: stwórzmy Galerię Świątecznych Życzeń

Żyjemy w świecie ciągłego pośpiechu, mnóstwo rzeczy nas rozprasza, nowe technologie bez wątpienia pomagają nam w życiu codziennym, ale niosą ze sobą wiele zagrożeń. Na przekór tendencjom świata współczesnego chcielibyśmy namówić Was do powrotu do tradycji, a mianowicie do stworzenia i napisania życzeń świątecznych własnoręcznie.

Dlaczego? Jest wiele powodów. Pierwszy, to po prostu chęć wzajemnej życzliwości. Tak bardzo jej wszyscy potrzebujemy. Takie życzenia, to nic wielkiego, a mogą sprawić drugiej osobie wiele radości. Drugi, to próba podtrzymania kultury słowa pisanego. Czy zwróciliście uwagę, że smsy lub e-maile z życzeniami są pisane pobieżnie, często są kopiowane, pisane do wielu adresatów jednocześnie. Bardzo często formie elektronicznej towarzyszy po prostu bylejakość. Pisanie ręczne wymaga od nas większego skupienia. Ponieważ jest to zajęcie energochłonne, zapisujemy to co jest naprawdę ważne. Poza tym kaligrafia to forma wyrażania siebie. W charakterze pisma można dopatrzyć się cech osobowości i emocji autora.Kartkę z życzeniami stwórz na formacie A4, tak aby była widoczna i czytelna dla adresata podczas wystawy wyeksponowanej w domu kultury.

Możesz ją również ozdobić świątecznymi motywami. Włącz kreatywność. Dostarcz ją do Domu Kultury “Krzemień” i wrzuć do specjalnie przygotowanej na tę okazję skrzynki. Na kartki czekamy do 17 grudnia 2020r. Wspólnie stworzymy Galerię Świątecznych Życzeń!