NGO

  • Organizacje pozarządowe

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zaprasza na kolejne spotkanie online w ramach małej akademii liderów społecznych. Tym razem na tapecie wsparcie osób w kryzysie bezdomności.

Czy każda osoba bezdomna ma tak „na własne życzenie"? Jak rozmawiać z osobami bez domu, które spotykamy na klatkach schodowych, szczególnie w okresach zimowych? Jak im pomóc? Na te i inne pytania w trakcie spotkania online odpowiadać będą Małgorzata Nowosielecka ze Szczecińskiego Tygodnia Ubogich „Spotkania przy zupie” i Arkadiusz Oryszewski ze Stowarzyszenia Feniks. Spotkanie poprowadzi Kinga Rabińska ze Stowarzyszenia OSWAJANIE SZTUKI. Rozmowa odbędzie się już w środę, 18 listopada, o godz. 18.00 na Facebooku ŚRODKA.

O gościach:

Małgorzata Nowosielecka – Studentka pracy socjalnej i współorganizatorka szczecińskich Spotkań przy zupie, skierowanych dla osób ubogich i doświadczających bezdomności. Prywatnie, od dwóch miesięcy szczęśliwa żona. Lubi zachwycać się małymi rzeczami. Codziennie doświadcza,
że Szczecin leży nad morzem… dobra.

Arkadiusz Oryszewski – Od 17 lat związany ze szczecińskim Stowarzyszeniem Feniks, które działa na rzecz osób bezdomnych i wykluczonych na terenie Gminy Szczecin oraz Gminy Police. Studiował na Uniwersytecie Szczecińskim prace socjalną na Kierunku Socjologia oraz na Wydziale Nauk Ekonomicznych – zarządzanie organizacją społeczną. Od 2006 roku prezes Stowarzyszenia Feniks.