Godzina dla Szczecina

  • Organizacje pozarządowe

Zrób coś dobrego dla dobra wspólnego. Godzina dla Szczecina to akcja społeczna, w której każdy może zrobić coś dobrego, pożytecznego, przydatnego dla miasta i jego mieszkańców.

Co rok w ostatni weekend października działy się cuda: rozdawane na ulicy uśmiechy i dobre myśli, sprzątanie lasów, koncerty, spektakle, dbanie o cmentarze, akcje promujące adopcje zwierząt, warsztaty dla dzieci, czy kulinarne masterchefy. Cel był jeden, by mieszkańcy realizowali własne pomysły na inicjatywy społeczne, by przez przysłowiową godzinę, wolontariacko podejmowali działania, które uważają za potrzebne i społecznie pożyteczne.

W tym roku to będzie inna Godzina dla Szczecina, nie będzie akcji typu Hug me -rozdawanie przytulasków i wielu działań nie można zrealizować ze względu na pandemię. Jednak tym bardziej, właśnie teraz, warto zadziałać, pomagać i pozytywnie wpływać na miasto. Nie zachęcamy do spektakularnych akcji, a do okazania sobie wzajemnej życzliwości, solidaryzowania się, okazania zwykłej pomocy. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, forma działań jest dowolna. Można pomóc sąsiadom; wyjść z psem, zrobić zakupy, można działać online. Postaramy się podrzucać inspiracje, ale nie wątpimy w kreatywność szczecinian.

Kto może wziąć udział? Osoby indywidualne, rodziny, grupy znajomych, Szkolne Kluby Wolontariusza czy klasy, czyli każdy.
Kiedy? Między 23 – 25 października, pt-niedz.,
Jak?

  • wymyśl fajną inicjatywę społeczną
  • zrealizuj ją wolontarystycznie, samodzielnie lub razem z innymi
  • zrób zdjęcia z akcji w tym jedno z Kurierem Szczecińskim (wydanie weekendowe 23-25.10), wyślij zdjęcia i krótką relację: biuro@polites.org.pl do środy 28 października 2020r. do godz.12:00

Głosowanie na facebooku na najciekaszą inicjatywę potrwa do 5.11.2020 do godz. 12:00. Nagrodę publiczności otrzyma akcja z największą ilością głosów -„lajków”. Nagrodę Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzyma akcja wybrana przez Komisję Konkursową powołaną przez pracowników Centrum Wolontariatu. Zwycięzca (organizator wydarzenia) nagrody publiczności oraz zwycięzca nagrdy Regionalnego Centrum Wolontariatu otrzymują możliwość wyboru nagród o wartości 400 złotych brutto. Regulamin akcji dostępny jest na stronie: http://www.polites.org.pl/.Centrum Wolontariatu jest współfinansowane przez Miasto Szczecin.

Przesłanie zdjęć/filmików z akcji jest równoznaczne z wyrażeniem zgody bez zobowiązań i kompensaty dla uczestnika Akcji, do publikacji, pokazywania i wykorzystywania w zależności od wyboru zdjęć, wizerunku, portretu, głosu we wszystkich materiałach filmowych, zdjęciowych i reportażach związanych z prowadzoną działalnością oraz na publikowanie jego wizerunku w celu promowania działalności Stowarzyszenia POLITES z siedzibą w Szczecinie przy ulicy Dworcowej 19/205. Oświadczenie jest bezterminowe i zgodne z Ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jak również zgodne z Kodeksem Rodzinnym i Kodeksem Cywilnym art. 23 i 24.