Fundacja Kamienica1 świętuje 10 urodziny

  • Organizacje pozarządowe

Fundacja Kamienica1 jest jedną z pierwszych organizacji pozarządowych, która swoją działalność rozpoczynała w siedzibie Sektor 3 Szczecin. Minęło 10 lat, Fundacja świetnie funkcjonuje w naszym mieście. Z tej okazji kilka ciekawych działań dla wszystkich!

 

Zamiast tradycyjnego tortu urodzinowego – wypuszczą balon!

Na taką niecodzienną formę uczczenia jubileuszu 10-lecia działalności zaprasza Fundacja Kamienica1, bardzo aktywna szczecińska organizacja pozarządowa mieszcząca się w Szczecińskim Inkubatorze Kultury przy al. Wojska Polskiego 90. Wydarzenie online rozpocznie się 10 lutego o godz. 12:00.

Mieszkańców Szczecina – z powodu pandemii – zapraszamy do śledzenia tego, co się będzie działo w Internecie, bo wszystko będzie transmitowane na żywo. A będzie co oglądać! Link do wydarzenia: TUTAJ

Głównym punktem programu będzie wyjątkowy eksperyment, który zaplanowaliśmy w ogrodzie Szczecińskiego Inkubatora Kultury. Zamierzamy wypuścić w niebo balon meteorologiczny, który wzniesie się ponad Szczecin na wysokość ok. 100 metrów. To wyżej niż trzy 10-piętrowe wieżowce! I właśnie z tej perspektywy będzie można popatrzeć na nasze piękne miasto, bo do balonu przymocowane będzie urządzenie rejestrujące obraz. Podgląd obrazu będzie dostępny podczas naszej urodzinowej transmisji na żywo w Internecie. Jesteśmy podekscytowani i nie możemy się doczekać balonowego eksperymentu. Mamy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem balonów, lotów we wszelakiej formie oraz wszystkich mieszkańców ciekawych spojrzenia na Szczecin z innej perspektywy.

Marek Szymański Prezes Fundacji Kamienica1

Balon Fundacji Kamienica1 będzie unosił się przez kilka godzin, cały czas przekazując na żywo obraz z góry, pokazując siedzibę fundacji i okolicę Szczecińskiego Inkubatora Kultury przy Al. Wojska Polskiego 90.

Podczas urodzinowej transmisji fundacja zapowiada też inne – oprócz balonowej perspektywy – atrakcje. Wśród nich m.in. możliwość wygrania odlotowej wycieczki prawdziwym dużym balonem osobowym, spacer po zabytkowej wieży Bismarcka na Gocławiu oraz skoku z najwyższego na świecie obiektu do skoków rope jump! Jest to 250 m komin znajdujący się na terenie byłych zakładów Wiskord w Żydowcach.

Szczegóły dot. świętowania dziesięciolecia Kamienicy1 można znaleźć na stronie https://kamienica1.pl/.