Fałszywi pracownicy BDO

  • Inne

Zawsze należy upewnić się kto puka do naszych drzwi, poprosić o legitymację, spisać nazwisko, w razie wątpliwości powiadomić policję – ostrożności nigdy za wiele!

W związku z informacją przekazaną przez jedną z mieszkanek Prawobrzeża pracownikom Biura Dialogu Obywatelskiego, która zgłosiła że kilka dni temu została odwiedzona przez osoby podające się za pracowników biura i prowadzące zbiórkę rzeczy, które miały trafić do potrzebujących dzieci, informujemy, że pracownicy Biura nie prowadzą w tej chwili żadnych działań, które wymagałyby osobistych wizyt w domach mieszkańców.

Z relacji mieszkanki wynika , że osoba, która ją odwiedziła posługiwała się, prawdopodobnie podrobioną, legitymacją i podawała się za pracownika BDO. Z doświadczenia wiemy, że początek roku, czyli czas składania deklaracji podatkowych obfituje w różnego rodzaju akcje.

Joanna Gabinowska, kierownik referatu Biura Dialogu Obywatelskiego

Pragniemy jednak przypomnieć mieszkańcom, że zawsze w takich sytuacjach należy zachować szczególną ostrożność. Przypominamy. Wszystkie informacje na temat aktualnych działań Urzędu Miasta znajdują się w oficjalnych serwisach Miasta (www.szczecin.eu, www.wiadomości.szczecin.eu), do dyspozycji mieszkańców jest również infolinia 0-91 424 50 00.

Centrum Informacji Miasta
Urząd Miasta Szczecin