Dni Rodziny | 19 czerwca, Jasne Błonia

  • Inne

W sobotę, 19 czerwca od godziny 12 na Jasnych Błoniach odbędzie się festyn z okazji Dnia Rodziny organizowany przez Centrum Inicjatyw Rodzinnych. W programie zaplanowano m. in. zajęcia sportowe, wspólne tworzenie obrazów rodziny, animacje dla dzieci oraz wyjątkowe spektakle.

Sobotnie wydarzenie to okazja to wspólnego świętowania trzech okazji – Dnia Mamy, Dnia Dziecka i Dnia Taty. Przez cały dzień na Jasnych Błoniach będą się działy niezwykle ciekawe rzeczy. W ramach warsztatów plastycznych powstanie wspólny, wielki napis „Rodzina” oraz wyjątkowe obrazy rodzin tworzone przez rodziców wspólnie z dziećmi.

Dom Kultury 13Muz poprowadzi „Kosmiczne Gry Podwórkowe” czyli warsztaty pobudzające wyobraźnię dla małych i dużych dzieci o kosmicznej tematyce. Zaplanowane także dwa ciekawe spektakle – „Bajkowe eksperymenty naukowe” czyli interaktywny spektakl o naukowo-magicznym charakterze, w którym dzieci wspólnie z Panem Kleksem w jego tajnym laboratorium przeprowadzać będą eksperymenty, poznawać wynalazki i odkrywać techniczne nowinki. Drugi spektakl to spotkanie z klaunem Kamilem Żonglerem, który będzie próbował coś… ugotować. To przewrotna, zaskakująca oraz pełna atrakcji i humoru historia.

W programie przewidziano także animacje dla dzieci o morskiej tematyce, lekcje pierwszej pomocy przeprowadzone przez strażników miejskich i zajęcia sportowe. Dodatkowo Rodzice będą mogli skorzystać z porad dotyczących noszenia dzieci w chustach i nosidłach oraz spotkać się z Małgorzatą Narożną i Aleksandrą Szwajdą z klubo księgarni FiKa, które premierowo przedstawią nieoczywisty przewodnik po Szczecinie – „Fikamy po Szczecinie. Trasa Mewy”.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie rodzina.szczecin.eu.