AKADEMIA SBO: JAK WŁĄCZYĆ MIGRANTÓW W PROCES DECYDOWANIA O MIEŚCIE?

23 czerwca o godz. 18:00 zapraszamy do udziału w rozmowie on-line w ramach Akademii SBO z Kateriną Zavizhenets, prezeską stowarzyszenia Mi-Gracja. Wspólnie zastanowimy się jak zachęcić migrantów do składania wniosków do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego oraz do głosowania.

W całym procesie SBO mogą brać udział wszyscy mieszkańcy Szczecina – nie tylko osoby z polskim obywatelstwem! Żeby zgłosić swój pomysł na działanie lub inwestycję w mieście wystarczy być jego mieszkańcem. W Szczecinie przebywa obecnie ponad 30.000 legalnie zatrudnionych obcokrajowców, w tym niemal 20.000 osób to osoby z Ukrainy. To ważna grupa mieszkańców, która z pewnością ma swoje pomysły na miasto.

W trakcie spotkania poruszone zostaną także ogólne zagadnienia związane z SBO, w tym na czym polega proces SBO, jakie zadania mogą być realizowane w ramach SBO oraz tegoroczne zasady składania wniosków. Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim, z tłumaczeniem na język ukraiński.

Aby wziąć udział w spotkaniu on-line należy zapisać się wypełniając formularz: https://www.akademiasbo.szczecin.pl/wydarzenia/spotkania

Podstawowe informacje o SBO w języku ukraińskim znajdują się na stronie https://www.akademiasbo.szczecin.pl/ua