• Organizacje pozarządowe

CENTRUM EDUKACJI LEŚNEJ „SZMARAGD” oraz SZCZECIŃSKIE STOWARZYSZENIE PRZYGODOWE „ZA HORYZONT…” ZAPRASZA na kolejne wydarzenie wakacyjne – obchody 96 urodzin Jeziora Szmaragdowego.

W tym roku cudowne Jezioro Szmaragdowe obchodzi 96 lat! 96 lat pięknych widoków, zmian w otoczeniu, trudnych, ciekawych i niepowtarzalnych historii, wspaniałej przyrody i Waszych wspomnień.

Zapraszamy Was do świętowania z Jubilatem już w tą niedzielę od godziny 12:00. Będzie nasz Szmaragdowy Tort, szukanie skarbów Skarbka w Podziemnej Trasie Turystycznej, poznamy małych sąsiadów Parku Leśnego Zdroje podczas warsztatów przyrodniczych, zagramy w gry podwórkowe (kiedy ostatni raz skakaliście w gumę czy graliście w klasy?). Będzie coś również dla duszy – wystawa multimedialna o podziemiach województwa zachodniopomorskiego, nietoperzach i mniej znanych krwiopijcach, nietuzinkowa historia powstania jeziora Szmaragdowego. A gdy już się zmęczycie zapraszamy na ognisko (prowiant we własnym zakresie), zimne i gorące napoje oraz strefę relaksu na leżakach czy podczas gry w tenisa stołowego czy piłkarzyki.

Na część atrakcji obowiązują zapisy. Informacje i zapisy pod nr tel 91 383 38 38 lub bezpośrednio w biurze Centrum ul. Kopalniana 12, Szczecin

facebook.com/SzmaragdoweZdroje